Banyo Tadilatı

Küçük bütçelerle banyonuzu yenileyin.

Banyolar günlük kişisel bakımın yapıldığı ıslak mekanlardır. Banyo kullanımı kültürel ve coğrafi farklılıklara göre değişebilir. Türkiye’de banyo kullanımında, akan su ile yıkanma, hamam kültürü ve bireysel alışkanlıklar sebebi ile genelde küvet ve duşakabi’nin bir arada tercih edildiği görülür. Konut maliyetinde önemli bir paya sahip olan banyoların, tadilatları da sosyal, ekonomik ve kültürel yapı ile ilişkili değişen konfor beklentilerine göre farklılık gösterebilir. 

Banyolarda tadilat yapılmasının nedenleri arasında genelde seramik, klozet, küvet ve lavaboların görsel ve işlevsel özelliklerine yönelik konfor ihtiyacının yanı sıra ısıtma, havalandırma, su ve elektrik tesisatları ile ilgili yaşanan su, nem ve ısı yalıtımı konusundaki yapı fiziği sorunları sayılabilir.

Banyo yenilemek ne kadara mal olur?

Banyo tadilatı kaça mal olur sorusunun cevabını bulmanız gereklidir. Banyo dekorasyonu, banyo tadilatı; zemin döşemeleri, duvar kaplamaları, tesisatlar, banyo mobilyaları ve duş kabini, küveti gibi etkenlerin bir araya gelmesi ile yapılır. Bu etkenlerin fiyatlarını  bilmeden banyo tadilat fiyatını bilemezsiniz. Banyo tadilatı ne kadara mal olur sorusuna cevap verebilmek için banyo içinde uygulayacağınız dekorasyon fikrini de belirlemeniz gereklidir. Vintage bir banyo dekorasyonu veya modern bir banyo dekorasyonu yapacaksanız fiyatlar seçeceğiniz banyo fayansı ve banyo mobilyalarına göre değişkenlik gösterecektir.